Skip to Main Content Skip to Header/Search Open Side Context Menu

Edited by LM 4/11/22 Not Apprvd


Payroll Processing Contacts


Payroll processing point of contact with the Division by employer.

All A B C D E F G H I J
K L M N P Q S T U V W Y
SBS PERS TRS

Jared Pigue

Retirement & Benefits Specialist II
Employer Payroll Supervisor

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

A

Akutan, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Gasline Development Corporation

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Gateway School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Housing Finance Corporation

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Municipal League

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Aleutian Housing Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Aleutian Region School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Aleutians East Borough

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Aleutians East Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Allakaket, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Anchorage Community Develop Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Anchorage, Municipality of

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Anchorage School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Anderson, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Aniak, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Annette Island School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Atka, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

B

Baranof Island Housing Authority

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Barrow, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Bartlett Regional Hospital

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Bering Strait School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bering Straits Regional Housing Authority

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bethel, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bristol Bay Borough

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bristol Bay Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bristol Bay Housing Authority

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

C

Chatham School District

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Chugach School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Cook Inlet Housing Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Copper River Basin Regional Housing Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Copper River School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Cordova, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Cordova City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Cordova Community Medical Center

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Craig, City of

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Craig City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

D

Delta Junction, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Delta/Greely School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Denali Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Denali Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Dillingham, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Dillingham City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

E

Egegik, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Elim, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

F

Fairbanks, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Fairbanks North Star Borough

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Fairbanks North Star Borough School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Fort Yukon, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

G

Galena, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Galena City School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

H

Haines Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Haines Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Homer, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Hoonah, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Hoonah City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Hooper Bay, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Huslia, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Hydaburg City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

I

Iditarod Area School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Ilisagvik College

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Interior Regional Housing Authority

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Inter-Island Ferry Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

J

Juneau Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Juneau, City and Borough of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

K

Kachemak, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Kake City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kaltag, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Kashunamiut School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kenai, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Kenai Peninsula Borough

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Kenai Peninsula Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Ketchikan, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Ketchikan Gateway Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Ketchikan Gateway Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

King Cove, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kivalina, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Klawock, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Klawock City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kodiak, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kodiak Island Borough

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kodiak Island Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kotzebue, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Koyuk, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Kuspuk School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

L

Lake and Peninsula Borough

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lake and Peninsula Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lower Kuskokwim School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lower Yukon School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

M

Matanuska-Susitna Borough

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Matanuska-Susitna Borough School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Mekoryuk, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

N

Nenana, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nenana City School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nome, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nome City School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Nome Joint Utility System

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Noorvik, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

North Pacific Fishery Managment Council

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

North Pacific Rim Housing Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

North Pole, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

North Slope Borough

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

North Slope Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Northwest Arctic Borough

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Northwest Arctic Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Northwest Inupiat Housing Authority

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nulato, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

P

Palmer, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Pelican, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Pelican City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Petersburg Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Petersburg City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Petersburg Medical Center

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Pribilof School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Q

Quinhagak, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

S

Saint George, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saint Mary’s School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saint Paul, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Sand Point, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saxman, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Saxman Seaport

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Selawik, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Seldovia, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Seward, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Shaktoolik, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Sitka Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Sitka City and Borough of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Sitka Community Hospital

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Skagway City School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Skagway, Municipality of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Soldotna, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Southeast Island School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Southeast Regional Resource Center

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Southwest Region School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Special Education Service Agency

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

T

Tagiugmiullu Nunamiullu Housing Authority

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Tanana, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Tanana School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Thorne Bay, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Tlingit-Haida Regional Housing Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Toksook Bay, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

U

Unalakleet, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Unalaska, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Unalaska City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

University of Alaska

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Upper Kalskag, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

V

Valdez, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Valdez City School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

W

Wasilla, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Whittier, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Wrangell, City and Borough of

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Wrangell Medical Center

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Wrangell Public School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Y

Yakutat City and Borough of

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Yakutat School District

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Yukon/Koyukuk School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Yukon Flats School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Yupiit School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Gasline Development Corporation

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Baranof Island Housing Authority

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Sitka, City and Borough of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Wrangell, City and Borough of

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Egegik, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saint Paul, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Wasilla, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Cook Inlet Housing Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Copper River Basin Regional Housing Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Denali Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Denali Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Haines Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Haines Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Inter-Island Ferry Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Lake and Peninsula Borough

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Matanuska-Susitna Borough

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Matanuska-Susitna Borough School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Sitka Community Hospital

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Sitka Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Special Education Service Agency

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Wrangell Medical Center

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Wrangell Public School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Akutan, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Gateway School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Housing Finance Corporation

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Alaska Municipal League

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Aleutian Housing Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Aleutian Region School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Aleutians East Borough

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Aleutians East Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Allakaket, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Anchorage, Municipality of

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Anchorage School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Anderson, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Aniak, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Annette Island School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Atka, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Baranof Island Housing Authority

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Barrow, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Bartlett Regional Hospital

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Bering Strait School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bering Straits Regional Housing Authority

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bethel, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bristol Bay Borough

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bristol Bay Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bristol Bay Housing Authority

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Chatham School District

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Chugach School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Cook Inlet Housing Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Copper River Basin Regional Housing Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Copper River School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Cordova, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Cordova City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Cordova Community Medical Center

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Craig, City of

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Craig City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Delta Junction, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Delta/Greely School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Denali Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Denali Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Dillingham, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Dillingham City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Egegik, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Elim, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Fairbanks, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Fairbanks North Star Borough

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Fairbanks North Star Borough School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Fort Yukon, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Galena, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Galena City School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Haines Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Haines Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Homer, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Hoonah, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Hoonah City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Hooper Bay, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Huslia, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Hydaburg City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Iditarod Area School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Ilisagvik College

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Interior Regional Housing Authority

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Inter-Island Ferry Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Juneau Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Juneau, City and Borough of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kachemak, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Kake City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kaltag, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Kashunamiut School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kenai, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Kenai Peninsula Borough

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Kenai Peninsula Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Ketchikan, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Ketchikan Gateway Borough

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Ketchikan Gateway Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

King Cove, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kivalina, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Klawock, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Klawock City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kodiak, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kodiak Island Borough

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kodiak Island Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kotzebue, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Koyuk, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Kuspuk School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lake and Peninsula Borough

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lake and Peninsula Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lower Kuskokwim School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lower Yukon School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Matanuska-Susitna Borough

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Matanuska-Susitna Borough School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Mekoryuk, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Nenana, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nenana City School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nome, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nome City School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Nome Joint Utility System

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Noorvik, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

North Pacific Fishery Managment Council

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

North Pacific Rim Housing Authority

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

North Pole, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

North Slope Borough

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

North Slope Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Northwest Arctic Borough

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Northwest Arctic Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Northwest Inupiat Housing Authority

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nulato, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Palmer, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Pelican, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Pelican City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Petersburg City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Pribilof School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Quinhagak, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saint George, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saint Mary’s School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saint Paul, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Sand Point, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saxman, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Saxman Seaport

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Selawik, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Seldovia, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Seward, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Shaktoolik, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Sitka Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Sitka City and Borough of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Sitka Community Hospital

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Skagway City School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Skagway, Municipality of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Soldotna, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Southeast Island School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Southeast Regional Resource Center

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Southwest Region School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Special Education Service Agency

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Tanana, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Tanana School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Thorne Bay, City of

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Tlingit-Haida Regional Housing Authority

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Toksook Bay, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Unalakleet, City of

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Unalaska, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Unalaska City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

University of Alaska

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Upper Kalskag, City of

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Valdez, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Valdez City School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Wasilla, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Whittier, City of

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Wrangell, City and Borough of

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Wrangell Medical Center

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Wrangell Public School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Yakutat City and Borough of

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Yakutat School District

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Yukon/Koyukuk School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Yukon Flats School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Yupiit School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

TRS

Alaska Gateway School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

University of Alaska

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Aleutian Region School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Aleutians East Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Anchorage School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Annette Island School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Bering Strait School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Bristol Bay Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Chatham School District

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Chugach School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Copper River School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Cordova City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Craig City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Delta/Greely School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Denali Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Dillingham City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Fairbanks North Star Borough School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Galena City School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Haines Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Hoonah City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Hydaburg City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Iditarod Area School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Juneau Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kake City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kashunamiut School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kenai Peninsula Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Ketchikan Gateway Borough School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Klawock City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Kodiak Island Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Kuspuk School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lake and Peninsula Borough School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lower Kuskokwim School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Lower Yukon School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Matanuska-Susitna Borough School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Nenana City School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Nome City School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

North Slope Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Northwest Arctic Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Pelican City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Petersburg City School District

Danielle Redmond

Retirement & Benefits Technician II

Pribilof School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Saint Mary’s School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Sitka Borough School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Skagway City School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Southeast Island School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Southeast Regional Resource Center

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Southwest Region School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Special Education Service Agency

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Tanana School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Unalaska City School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Valdez City School District

Sylvia Laguidao

Retirement & Benefits Technician II

Wrangell Public School District

Jessica Walsh

Retirement & Benefits Specialist I

Yakutat School District

Doug Gray

Retirement & Benefits Specialist I

Yukon/Koyukuk School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Yukon Flats School District

Lyn Fiehler

Retirement & Benefits Technician II

Yupiit School District

Katt Turley

Retirement & Benefits Technician II

Page Last Modified: 05/11/22 19:09:03

© State of Alaska || || drb.alaska.gov